ABD Temsilciler Meclisi’nden “ciddi ulusal güvenlik tehdidi” uyarısı: Biden bilgilerin gizliliği kaldırmalı

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, ulusal güvenlik tehdidi uyarısında bulunarak bu tehditle ilgilibilgileri tüm Kongre üyelerine sunduğunu açıkladı. Turner, ABD Başkanı Joe Biden’dan söz konusu tehditle ilgili tüm bilgilerin gizliliğini kaldırmasını talep etti.

ULUSAL GÜVENLİK TEHDİDİ UYARISI YAPTILAR

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, ulusal güvenlik tehdidi uyarısında bulundu. Turner yaptığı açıklamada, komitenin “ciddi ulusal güvenlik tehdidi” hakkındaki bilgileri tüm Kongre üyelerine sunduğunu belirterek, “Kongre, yönetim ve müttefiklerimizin bu tehdide yanıt vermek için gerekli eylemleri açıkça tartışabilmeleri için Başkan Biden’dan bu tehditle ilgili tüm bilgilerin gizliliğini kaldırmasını talep ediyorum.” ifadelerini kullandı. Turner, söz konusu tehdit hakkında daha fazla bilgi vermedi.

“BUGÜN DAHA FAZLA BİR ŞEY SÖYLEYECEK DURUMDA DEĞİLİM”

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan da Turner gibi tehdit konusunda ayrıntı vermezken, “Bugün daha fazla bir şey söyleyecek durumda değilim. Dediğim gibi, (Turner) ile görüşmeyi dört gözle bekliyorum ve açıkçası nasıl ilerleyeceğimizi belirleyeceğiz, ancak bugün burada kürsüde dururken daha fazla bir şey paylaşamam.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x