İsrail’in Gazze’deki saldırılarına Grammy Ödül töreninde ateşkes çağrısı yinelendi

69 yayındaki İskoç sanatçı Lennox, ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlenen Grammy Ödülleri törenindeki performansını “ateşkes” çağrısıyla bitirdi.

‘FİLİSTİN VE DÜNYA İÇİN BARIŞ’

Lennox, sol yumruğunu havaya kaldırarak salondakilere “Ateşkes için sanatçılar. Dünyada barış.” diye seslenirken, kendisini dinleyenlerden de yoğun bir alkış aldı. Milyonlarca insanın acısına ses olan sanatçı aynı zamanda yüzüne göz yaşları çizerek durumun vehametini anlatmak istedi. Lennox’un “ateşkes” çağrısı Gazze’deki İsrail saldırılarına yönelik yaptığı yönünde haberleştirdi.

Annie Lennox Ekim 2023’te Amerİkan Başkanı Joe Biden’a Kutsal topraklarda ateşkes çağrısında bulunan mektuba imza atan düzinelerce sanatçılardan biri. Gazze’ye atılan bombaların durmasını isteyen sanatçı aynı zamanda rehinelerin de güvenli şekilde bırakılması için Başkan Biden’a gönderilen açık mektuba imza attı.

FİLİSTİNDE HER YAŞTAN ŞEHİT VAR

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 12 bini çocuk, 8 bin 190’ı kadın olmak üzere 27 bin 365 Filistinli öldürüldü, 66 bin 630 Filistinli yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x