MANİSA (İGFA) – İçme suyu ihtiyacının neredeyse tamamının yer altı sularından karşılandığı Manisa’da küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle sondaj kuyularındaki su seviyeleri kritik noktalara inmesine rağmen, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kesintisiz içme suyu sağlamak adına çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, vatandaşlara daha kaliteli ve kesintisiz hizmet sunabilmek için il genelinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Alaşehir ilçe merkezine bağlı Dağhacıyusuf mahallesine içme suyu temin eden sondaj kuyusuna güneş enerji sistemi kuruldu. Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekiplerince de kurulan güneş enerjisi panelinin elektrik bağlantıları yapılarak sondaj aktif hale getirildi. Yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Kemal Anaç ise, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları noktasında il genelinde vatandaşlarımıza kesintisiz içme suyu sağlamak adına çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürüyoruz. Alaşehir ilçemize bağlı Dağhacıyusuf mahallemizde elektrik hattı bulunmayan sondaj kuyumuza güneş enerji sistemi kurarak faaliyete geçirdik. Güneş enerji sistemiyle elde edilen elektrik ile ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaparak sondajımızı devreye aldı” dedi.
Related Posts
Başkan Aras Yalıkavak ve Mumcular yol çalışmalarını inceledi
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Bodrum’da devam eden Mumcular ve Yalıkavak yol çalışmalarını yerinde inceledi.
Beşikçioğlu ‘borçsuz devraldık, şanslıyız’ dedi, MHP’li eski başkan teşekkür etti
Etimesgut belediye başkanı Beşikçioğlu, “Enver Bey bize belediyeyi borçsuz bir şekilde teslim etti. Şanslı belediyelerden biriyiz” dedi. MHP’li Demirel “Dürüst açıklama için teşekkürler” yanıtı verdi.
Avcılar’da kan donduran olay! Banyoda doğum yaptı, bebeği çöpe attı
Avcılar’da evinin banyosunda dünyaya getirdiği bebeğini poşete koyarak çöp konteynerinin yanına bırakan Fatma Ş., adliyeye sevk edildi.