MHP’li adayın ev ve iş yerine kurşun yağdırdılar. AKP ve MHP’lilerin tartışmasında silahlar konuştu

Ordu’nun Korgan İlçesi’nde 2 Mart Cumartesi günü AKP ve MHP üyeleri arasında kavga çıktı. İki grup arasında çıkan kavganın encümen üyeleri belirleme tartışmaları yüzünden çıktığı iddia edildi.

AKP’li bir yöneticinin verdiği bilgiye göre olayın ilk başlangıcı 29 Şubat Perşembe günü gerçekleşti.

AKP’nin mevcut Belediye Başkanı ve yeni dönem Korgan adayı Tuncay Kiraz, Korgan’ın Abaz Mahallesi’ne seçim çalışmaları için ziyaretlerde bulundu.

“KALAYCI’YI MAHALLEMİZE GETİRMEYİN”

Ziyaret öncesi MHP’den encümen üyesi listesinde yer alan Gürsel Kalaycı’nın da Abaz Mahallesi’ne geleceğini öğrenen ve Kalaycı ile siyasi ve ticari kavgaları olan AKP’li bir grup belediye başkanı Kiraz’ı arayarak ‘Kalaycı’yı mahallemize getirmeyin’ dediği iddia edildi. Bu isteği geri çeviren AKP’li Belediye Başkanı Kiraz, Gürsel Kalaycı ile Abaz Mahallesi’ne gitti.

BELEDİYE BAŞKANI’NIN YANINDA DARP ETTİLER

İddiaya göre Kalaycı’nın mahalleye gelmesini istemeyen grup, Kalaycı’yı Kiraz’ın yanında darp etti ve yaraladı.

Daha sonra Kalaycı’yı darp ederek yaralayan Y.B., Ö,B ve Ü.B. olay yerinden uzaklaştırıldı ve Kiraz’ın Abaz Mahallesi gezisi yarıda kaldı.

SİLAHLAR ÇEKİLDİ

Olaydan 2 gün sonra AKP binası önündeki seçim etkinliğinde darp edilen Kalaycı’nın oğlu babasını darp eden AKP’li üyelerden Y.B.’ye saldırarak kafasından yaraladı. Bunun üzerine olay yerinde bulunan ve Kalaycı’yı perşembe günü darp edenler arasında bulunan Y.B. silahını çıkararak Kalaycı’nın oğluna doğru silah doğrulttu. AKP’nin seçim ofisi önünde bulunanlar Y.B’nin elinden silahı aldı.

AKP ve MHP’li gruplar arasındaki kavga bir süre devam etti. Daha sonra emniyet güçlerinin olaya müdahalesinin ardından taraflar karakola götürüldü. Her iki taraf da şikâyetçi olmayınca olayın üstü kapatıldı.

SİLAHLAR KONUŞTU

Aradan 3 saat geçtikten sonra bu kez AKP ilçe seçim ofisinde Kalaycı’nın oğlu tarafından başına aldığı darbeyle yaralanan Y.B.’nin küçük kardeşi Ö.B silahını alarak Gürsel Kalaycı’nın Yukarıpazar Mahallesi’nde bulunan evi ve atölyesine silahla ateş etti.

Bunun üzerine evin penceresine çıkan Kalaycı’nın oğlu silahıyla Ö.B’ye karşılık verdi. Olay anında can kaybı ve yaralanma olmazken mermilerin isabet ettiği 2 araç inceleme için karakola götürüldü.

SALDIRGAN YAKALANAMADI

Kalaycı’nın evine ve atölyesine silah sıkan Ö.B. olay yerinden kaçtı. emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre Ö.B. adlı saldırgan henüz yakalanamadı. Olayın yaşandığı gün Ö.B’nin Fatsa bölgesine kaçma ihtimaline karşı güvenlik güçlerinin belli plakaları takibe aldığı öğrenildi.

KAVGANIN SEBEBİ ENCÜMEN ÜYE SAYISI

Kavganın asıl sebebinin ise AKP ve MHP arasında Korgan Belediyesi’nde belirlenecek encümen üye sayısındaki oran sebebiyle çıktığı öne sürüldü.

MHP’li Gürsel Kalaycı Cumhur İttifakı sıralarından 6. sıra encümen adayı olarak gösterilince uzun süredir AKP’de aktif siyaset yapan Y.B. kendilerinin aday gösterilmemesine tepki gösterdi. Daha önce Kalaycı ile alacak-verecek davası bulunan Y.B.’nin kavgayı bu sebeple başlattığı öne sürüldü.

BELEDİYE BAŞKANI TUNCAY KİRAZ’DAN AÇIKLAMA

Olayla ilgili BirGün’e konuşan AKP Korgan Belediye Başkanı ve AKP’nin Korgan adayı Tuncay Kiraz, olayın alacak-verecek davası yüzünden yaşandığını belirterek, “Benim bu konuyla ilgili bir bağlantım yok. Hatta Gürsel Kalaycı’ya giderek geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Başka bir açıklamada bulunmak istemiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x