Ripple DeFi Vizyonunu Açıkladı, Analist ‘Bu Seviye Kritik’ Diyor!

Ripple, Singapur’daki bir yuvarlak masa toplantısında DeFi’de düzenleyici netliği savunuyor ve 2024 atılımlarını hedefliyor. Bu arada Binance, yıllık uyum harcamalarını yüzde 35 artırarak mevzuat değişikliklerinin ortasında operasyonel sağlamlığı artırdı. Egrag Crypto takma adlı analist, XRP fiyat dinamiklerini analiz ediyor. Analist, boğa senaryosu için çok önemli bir seviyenin izlenmesini öneriyor.

Ripple, DeFi’nin geleceğine ışık tutuyor

Ripple’ın son güncellemesi, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında beklenen atılım için düzenleyici kılavuzların gerekliliğini vurguluyor. Singapur Fintech Festivali kapsamında düzenlenen son kamu-özel yuvarlak masa toplantısı, DeFi’nin geleceğini tartışmak üzere düzenleyicileri ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Güncellemeye göre, vurgulanan kilit noktalar arasında DeFi için tekil bir tanıma duyulan ihtiyaç, düzenleyici rejimler arasında artan veri paylaşımı ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla yerleşik uyum protokolleri yer alıyor. Ripple Başkanı Monica Long, DeFi için uyumluluğa öncülük etmenin 2024’ün öne çıkan atılımı olacağını öngörüyor.

Bu arada yuvarlak masa toplantısına katılanlar, DeFi’nin sınır tanımayan doğasının düzenleyici arbitraj potansiyelini ortaya çıkardığını kabul etti. Yetki alanları arasında standardizasyon eksikliği, küresel işbirliğinin ve düzenleyiciler arasında daha fazla veri paylaşımının önemini vurguluyor. Buna ek olarak, uyumluluk gerekliliklerini akıllı sözleşmeler aracılığıyla doğrudan DeFi protokollerine entegre ederek “tasarım yoluyla uyumluluk” uygulama ihtiyacı konusunda fikir birliği var. Bu yaklaşım, düzenleyici yükleri azaltmayı, maliyetleri düşürmeyi ve son kullanıcılar için finansal ürünleri geliştirmeyi amaçlıyor.

Binance, uyum taahhüdündeki kararlılığını gösterdi

Özellikle, Binance de dahil olmak üzere kripto alanındaki büyük oyuncular, odaklarını yasal uyumluluğa doğru kaydırıyor. Bunda hiç şüphesiz daha geniş bir duyarlılığı etkileyen son olaylar etkili oluyor. Örneğin, önde gelen kripto borsası Binance, yıllık harcamalarını 158 milyon dolardan 213 milyon dolara çıkardı. Böylece, uyum taahhüdündeki kararlılığını gösterdi.

Borsa, bir önceki yıla göre %35’lik bu artışı, gelişmiş işlem izleme için gelişmiş yazılımlara harcayacak. Ayrıca, Steve Christie’nin baş uyum sorumlusu yardımcısı olarak yeniden atanmasını içeren genişletilmiş bir uyum ekibine yönelik kullanacak. Bu hamle, Binance’in stratejik bir yatırımını ifade ediyor. Çünkü, yatırım daha sağlam bir operasyonel çerçeve için düzenleyici normlara uyum sağlamaya yönelik.

Analist potansiyel ralli için önemli XRP fiyat noktasını gösterdi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, XRP piyasadan ayrışarak yeşil bölgede ilerledi. Bu ortamda kripto analisti Egrag Crypto, XRP’nin teknik resmini değerlendirdi. Analist, XRP’nin fiyat dinamiklerinin ayrıntılı bir analizini yaptı. Özellikle analist, azalan üçgenin ölçülen hareketinin tamamlanmasını tartışıyor. Ayrıca, kilit seviyeleri yakından takip ediyor.

Egrag Crypto, XRP’nin yükseliş senaryosunu sürdürmek için Fib 0.236’da 0.452 dolara vurgu yapıyor. XRP fiyatının bu seviyenin altına düşmemesi gerektiğini öne sürüyor. Bu arada analiz, Dalga 2’nin dibi için potansiyel sonuçları araştırıyor. Ayrıca, iyimser bir bakış açısıyla önemli bir yukarı yönlü potansiyele işaret ediyor. Analist, XRP’nin yeni zirveler için potansiyeline olan güvenini ifade ediyor. Böylece, XRP meraklılarını sabit kalmaya teşvik ediyor.

Kaynak: EGRAG Crypto

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x