“Tarih Tekerrür Mü Ediyor?” Bitcoin Efsanesi Heyecanlandırdı!

Lider kripto para Bitcoin, spot Bitcoin ETF hype’ıyla 50 bin dolar sınırına dayandı. Ancak, onayının ardından gelen satışlarla 38 bin dolarak kadar düşüş gördü. Şimdilerde toparlanıp 40 bin doları aşsa da daha fazla ilerlemekte zorlanıyor. Bununla birlikte, önde gelen analist ve trader Peter Brandt, Bitcoin’in büyük bir fiyat artışının eşiğinde olduğunu öne sürüyor

Bitcoin ustası: Tarih tekerrür mü ediyor?

Tarih tekerrür etmez ama çoğu zaman kafiyeli olur. Efsanevi trader Peter Brandt, başka bir parabolik Bitcoin koşusunun zirvesinde olduğumuzu öne sürüyor. Zirveleri ve çukurlarıyla bu grafikler, geçmişle uyumlu bir resim çiziyor. Analist, “Tarih tekerrür mü ediyor? Yogi Berra’nın bir zamanlar dediği gibi, ‘her şey deja vu gibi.’ dedi.

Peter Brandt’ın analizi, piyasaların öngörülebilir, dalga benzeri modellerle hareket ettiğini varsayan Elliott Wave Teorisi’ne benzer bir yönteme dayanıyor. Bu modelleri yatırımcı psikolojisi besler. Ayrıca, genellikle tepe ve dip noktalarıyla karakterize edilen dalgalar dizisi şeklinde yansır. Brandt’ın son grafikleri, Bitcoin’in değerinde potansiyel bir parabolik artışa işaret eden bu dalgalı kalıpları taklit ediyor gibi bir görünüme sahip.

Peter Brandt’in grafiklerine yakında bir bakış

Bitcoin grafikleri, alışılmışın dışında bir şekilde etiketlenmiş sıralı bir model ortaya koyuyor. Tümsek, tümsek, çöküş, pump ve dump. Bu sıra, Elliott Wave’in piyasa döngüleri ilkesiyle uyumlu. Dikkat edilmesi gereken sadece formasyonun adlandırılması değil; daha önce önemli fiyat hareketlerinin habercisi olan bu formasyonun tekrarlanması.

Kaynak: Peter Brandt

Brandt’in BTC grafiklerinde “tümsek” aşaması güçlü bir yükseliş momentumuna karşılık geliyor. Bunu bir konsolidasyon dönemi olan “tümsek” takip ediyor. Bunu takip eden “düşüş” genellikle önemli bir “pompaya” yol açar ve bu da potansiyel olarak üstel büyüme için bir katalizör olabilir. Son aşama olan “düşüş” ise piyasanın oynaklığını ve nihai olarak dengeye dönüşünü hatırlatıyor.

Lider kripto para şimdilik mücadele etmeye devam ediyor

Bitcoin desteğini sürdürür ve kilit direnç seviyelerini aşarsa, öngörülen parabolik büyüme yörüngesinin ortaya çıkması mümkün. Tersine, bu destekleri koruyamaması muhtemelen Bitcoin’in geri çekilmesine ve bu dalgalanmanın ertelenmesine neden olacaktır.

Peter Brandt’ın teorisinin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini, yatırımcıların kolektif ruh haliyle birlikte yalnızca zaman gösterecek. Şimdilik kripto topluluğu, en son Solana kesintisinden sonra hala toparlanmaya çalışıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu kesinti genel olarak altcoin ve kripto para piyasalarını sarstı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x