Xiaomi SU7 elektrikli sedan, Çin lansmanının ardından mağazalarda

Xiaomi, Çin’in önde gelen elektronik devlerinden biri olarak otomobil üretimi alanına da adım atmış bulunuyor. Şirketin elektrikli sedan modeli Xiaomi SU7, resmi lansmanının ardından Çin’deki mağazalarda satışa sunuldu. 495kW gücünde bir elektrik motoru ve 800km menzil sağlayan 101kWh kapasiteli CATL Qilin bataryasıyla dikkat çekiyor. Xiaomi SU7, resmi tanıtımının ardından 24 saatten kısa bir sürede ilk Xiaomi mağazasına ulaştı.

2024’ün ilk yarısında seri üretime geçmesi planlanan Xiaomi SU7, birkaç ay içinde teslimatlarının başlaması bekleniyor. BUIC tarafından montajlanacak olan araç, Xiaomi markasını taşıyacak. Şirketin Pekin’deki Xiaomi Bilim ve Teknoloji Parkı’ndaki mağazasında ilk kez görülen model, Çin genelindeki diğer Xiaomi amiral gemisi mağazalarında da sergilenecek.

Xiaomi SU7 elektrikli sedan, Çin lansmanının ardından mağazalarda

Xiaomi SU7, piyasaya sürülmeden önce Xiaomi mağazalarında sergilenmek üzere tasarlandı. İlk sergi araçlarının 2024’ün ilk çeyreğine kadar mağazalara ulaşması bekleniyor. Mi Mağazaları’nın birçoğu, alışveriş komplekslerinin ilk katında ve küçük olduğundan, SU7’in sergilenmesi zor olabilir. Ancak bazı mağazalarda yenileme çalışmaları yapılması planlanıyor.

Aqua Mavi, Canlı Yeşil ve Mineral Gri olmak üzere üç renk seçeneği sunacak Xiaomi SU7, Xiaomi akıllı telefonlar, saatler ve birçok aksesuarla benzer renklerde piyasaya sürüldü.

Xiaomi’nin geliştirdiği HyperOS işletim sistemi, tüm Xiaomi cihazlarının mevcut mimarisini, SU7 dahil olmak üzere değiştirecek. Bu, tüm Xiaomi cihazlarını ekosisteme tam entegre ederek sorunsuz bir bağlantı ve harika bir dijital deneyim sunacak.

Xiaomi SU7’nin fiyatlandırması hakkında henüz detaylı bilgi bulunmuyor, ancak bazı tahminler 300.000 yuan (yaklaşık 42.306 dolar) civarında bir fiyat olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x