Yumurta Lüks Oldu: Fiyatı 6 Yılda 10 Kat Arttı, Tanesi 25 Kuruştan 2,5 TL’ye Fırladı! Kredi Kartı İle Yumurta Dönemi Başladı

Milyonlarca kişi karnını gıda yardımları ile doyurabilirken peşpeşe gelen zamlar ile mutfak alışverişi taneyle yapılır hale geldi. Karabük’te bir pazarda çekilen fotoğraf ise Türkiye’de giderek derinleşen ekonomik krizin aynası oldu.

KREDİ KARTI İLE YUMURTA DÖNEMİ

BirGün Gazetesi’nden Mustafa Bildircin’in haberine göre en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz hale gelen milyonlarca kişi, artık yumurtayı dahi kredi kartıyla alır duruma getirildi..

Karabük’te yaşananlar ise “Bu kadarı da olmaz” dedirtti. Kentteki bir yumurta satıcısı, yurttaşın cebinde para olmadığı için kredi kartıyla yumurta satışına başladı. Yumurta tezgahına, “Kredi kartı geçerlidir” yazısını astı.

Esnafın yaşadığı sorunları dinleyen CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Emekli vatandaşlarımızın nüfus yoğunluğuna göre en çok yaşadığı ikinci şehir olan seçim bölgem Karabük’te emeklilerimiz yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. Geçim o kadar zorlaştı ki yumurtayı dahi nakit parayla alacak gücü kalmadı. Bundan dolayı da vatandaşlarımız yumurtayı bile artık kredi kartına borçlanarak alıyor. Vatandaşlarımız iktidarın yanlış politikaları karşısında ezilirken her geçen gün daha da yoksul bir hale geliyor. Satıcı ise aylık yüzde 4.5’den kredi kartı komisyonu ödemek zorunda kalıyor. 2018 yılından bu yana, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin çarpıklığı vatandaşlarımızı daha da yoksullaştırmış durumda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x